KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197021

nr 1619 7021

Jan Hatvani

(1903-1969), Sverige

Oljemålning, Skärgårdslandskap. Signerad. Olja på duk, 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 51x67 cm

Jan Hatvani, ungersk-svensk bildkonstnär född 1903, död 1969.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 13 maj 2024
kl 19:13:10

Jan Hatvani

Läs mer om Jan Hatvani